LDT Letní Sněhulák 2019 – Tábor plný zážitků!

Místo konání: Rekreační středisko Lišice /Plzeň – jih/
Termín: 14. 7. 2019 – 27. 7. 2019

Rekreační středisko Lišice v okrese Plzeň – jih se stalo domovem pro 160 táborníků, kteří do Lišic přijeli strávit další LDT Letní Sněhulák – Tábor plný zážitků! Vše odstartovalo 14. července seznamovací diskotékou otevírající velkolepý čtrnáctidenní program, který na všechny děti ve věku 7 – 17 let čekal. A že toho nebylo málo. Programu vévodila oficiální celotáborová hra Záchranná mise s asistencí ozbrojených a záchranných složek. Táborníci nejenže viděli mnoho poutavých úkázek Policie ČR, Celní správy, Hasičů, Záchranné služby, ale také se naučili důležité praktiky a dovednosti první pomoci, správné postupy k přivolání pomoci, zásady rozdělávání a hašení ohňů, vyzkoušeli výstroj i výzbroj a mnoho dalšího.
Sněhulky a sněhuláci se ani chvilku nenudili. Jeden program střídal druhý a tak jednou soutěželi v Letní Sněhulák má talent nebo při Super večeru za účasti superhrdinů. Jindy zas ve speciální soutěži Brána vyhrávali hodnotné ceny jako VR brýle, rodinné vstupné zábavních parků, chytré hodinky apod. Zábavné bylo natáčení videoklipů na jeden záběr, kdy každý oddíl vytvořil jedinečné dílo. Jejich promítání na velkoplošné projekci byl také skvělým zážitkem.
Na táboře vystoupila se svým koncertem zpěvačka Olga Lounová, nechyběla ani její autogramiáda a focení s ní.
A co další program? Ano, byl… Puťák s přespáním mimo tábor, táboráky s opékáním a kytarami, koupání, nejrůznější sportovní aktivity, orientační běhy, táborová pouť, oddílové programy, tombola a kolo štěstí o pěkné dárečky, mexická diskotéka a další stylé disko párty v čele s havajskou s čokoládovými fontánami, tekoucí čokoládou, ovocem, skvělou muzikou a originálními hity. Počasí bylo slunečné a tak jsme zažili i stezku odvahy, 3. ročník táborového tanečního festivalu Sněhulákoland se super DJs, muzikou, lasery, projekcí, pyrotechnickými a světelnými efekty, ohňostrojem a dokonalým zvukem.
Protože nejstarší sněhulky a sněhuláci již odrostli táborovým střevícům a rok 2019 byl pro ně posledním, bylo pro ně připravené pořádné překvapení. A to výlet do plzeňské pizzerie. Jeli ovšem jako VIP osoby v obrovské limuzíně a cestu tam i zpět si maximálně užívali. Ostatní děti si limuzínu mohly prohlédnout také se cítit alespoň na chvilku jako opravdové celebrity.
V průběhu celého tábora se v RS Lišice děly zvláštní až nadpřirozené věci. Ozýval se křik, pláč a rány. V dálce se zjevovaly ohnivá znamení a světla, postava v bílém. V těsné blízkostí dětí také pyramidy z kamenů, panenky ze slámy a další a další znamení. Toto vše bylo připisováno ztracené holčičce Drahomíře, která před 110 lety zmizela v přeštických lesích. O Drahomíře také několikrát hovořili ve zprávách rádia Frekvence 1, které hrálo táborem každý den. Článek o ní vyšel i ve speciálním vydání Blesku, který táborníci s údivem prihlíželi. Nechyběl příjezd falešného policejního auta. O Drahomíře dokonce hovořili i lidé v obci, když do ní vyrazili i táborníci. Stejně tak o ní mluvil i falešný majitel střediska, který svou roli zahraál skvěle uvěřitelně. Ano! Opět se to povedlo. Potřetí v historii Letního Sněhuláka byla vytvořena zcela fiktivní a tajná celotáborová hra, tentokrát o ztracené holčičce Drahomíře. Tu děti hltaly plnými doušky a o ničem jiném nemluvily. Opět se podařilo dílo, které na české scéně dětských táborů nemá obdoby. I na LDT Letní Sněhulák 2019 – Táboře plném zážitků! se všichni královsky bavili každý den na sněhulákovské maximum.