LDT Ostrov přátelství 2008 – UFO

Místo konání: Rekreační středisko Soseň, Rakovník
Termín: 29. 6. 2008 – 11. 7. 2008

Uplynulo 365 dní a další sněhulákovský tábor byl tu. Připravena byla oficiální celotáborová hra s názvem “Po stopách indiánských bohů“, o které všichni věděli ze zaslaných materiálů. Ta byla ovšem jen zástěrkou od opravdového dobrodružství, které pro děti bylo přichystáno. Tím byla fiktivní celotáborová hra UFO, která byla držena v naprosté tajnosti před dětmi, ale i rodiči. Její přípravy trvaly 2 roky a podílelo se na ní mnoho složek. Rádio Frekvence 1, kde táborníci pravidelně slyšeli zprávy a novinky o UFO, Zásahová jednotka Vojenské policie, která evakuovala celý tábor a všechny děti, Policie ČR, která přijela do střediska a taktéž přiživila fikci o UFO, Rakovnický deník, kde pravidelně vycházely novinové články a mnoho dalších subjektů.
UFO dobrodružství zasáhlo táborový život naplno a děti nemluvily o ničem jiném. Spekulace se rozbíhaly naplno i mimo tábor a UFO hra zasáhla celé rakovnicko.

UFO program doplňovaly diskotéky, táboráky, volba Miss čarodějnice, sportovní klání, práce s keramikou – děti si vytvořily nejrůznější předměty na památku, TV soutěž Hodina pravdy, společné hry Pašeráci, Krokodýlí řeka a další sranda soutěže, cesta pohádkovým lesem, soutěžní stoly, celodenní výlet do Rakovníka, Super koncert za účasti finalistů TV soutěže Česko hledá SuperStar Romana Lasoty a Martina Ševčíka s autogramiádou. Děti plnily v průběhu celého tábora různé bobříky šikovnosti – ve znalosti květin, míření, síly, velkého mlčení, zručnosti, času, čichu, hmatu nebo záchrany. Velkým UFO dobrodružstvím byly zahájeny sněhulákovské tábory nové generace.