LDT Země Smíchu a radosti 2009

Místo konání: Rekreační středisko Pnětluky, Louny
Termín: 30. 6. 2009 – 11. 7. 2009

Letovisko Pnětluky se stalo domovem 100 malých i velkých táborníků, kteří se stali cestovately a vydaly se na cestu kolem světa. Projeli mnoho kontinentů a zemí. Francii, Čínu, Španělsko, Rusko, Antartidu, USA, Brazílii, Velkou Británii a Českou republiku. Všechny země dohromady tvoří nefalšovanou Zemi Smíchu a radosti.

Každý den strávili táborníci v jiné zemi. Ve Fancii se probudili za tónů Edith Piaf a absolvovali olympijské hry. V Číně se setkali s bojovou slepicí, naučili se kreslit čínské znaky, postavili část Velké čínské zdi a mohylu Míru. Ve Španělsku probíhá divoká korida, či se vyučuje mořeplavectví. Na Antarktidě děti musely předvézt ducha pro týmovou práci a splnit úkoly, jako výrobu funkčních polárních saní nebo vlajku Antarktidy. V Americe se konala velká soutěž inspirována TV pořadem America got talent. Vítěz soutěže vyhrál projížďku v luxusním vozidle Porsche. V Rusku museli táborníci bojovat proti tamní mafii a zneškodnit bombu, kterou mafiáni zanechali ve středisku. V Brazílii byl na denním plánu karneval. Ve Velké Británii vypukla středověká bitva o Srdce Anglie a v noci se táborníkům v jezeře vynořila příšera Loch Ness.

Nechyběl puťák, létání v horkovzdušném balóně, táboráky, pyžamová diskotéka s prodlouženou večerkou, jiné tématické diskétéky, promítání nejrůznějších filmů nebo stezka odvahy na téma Masakr motorovou pilou. Bonbónkem byl výlet do Prahy s mnoha aktivitami – laser game, 3D kino IMAX, návštěva Muzea Strašidel a Policejní akademie, jízda na bobové dráze a tříhodinová plavba na parníku na Vltavě s velkým hudebně-zábavným programem.